Ceník a informace k focení

Platnost od 1.1.2019

Rodinné focení/těhotenské/rande

Cena 2000,- Kč – 10 ks upravených fotek v elektronické podobě. Vybíráte si z náhledů zaslaných do 5 dnů od focení. Cena je splatná v den focení. Každá další upravená fotka 100,- Kč/ks. Focení trvá cca hodinu a fotím pouze venku.

Focení novorozeňátek

Cena 2500,- Kč – 10 ks upravených fotek v elektronické podobě + koláž. Vybíráte si z náhledů zaslaných do 3 dnů od focení. Cena je splatná v den focení. Každá další upravená fotka 150,- Kč. Focení trvá cca 3 hodiny. Focení probíhá nejlépe do 14 dnů od narození.

Minifocení

Cena 1000,- Kč – 5 ks upravených fotek v elektronické podobě. Několikrát do roka vyhlašuji tématické minifocení (jarní, sněhové, podzimní, vánoční apod.)

Neupravené fotky ani rawy neposkytuji.

Výběry fotek prosím zaslat co nejdříve, max. do 30 dnů od zaslání náhledů, jinak si vyhrazuji právo vybrat fotky sama. Náhledy slouží pouze k výběru a je zakázáno je stahovat, kopírovat nebo jakkoliv upravovat a zveřejňovat. Doba zpracování zakázky je 10-30 dnů od zaslání vašeho výběru. Fotky na FB stránky dávám pouze s Vaším souhlasem. Fotky archivuji 3 měsíce.

Všechny fotografie obsahují základní úpravy (retuš) – ořez, kontrast, jas, barevné doladění a odstranění lehkých kosmetických vad jako je např. akné, škrábanec či modřina. Nikoliv však úpravy vrásek, proporcí, neposedných vlasů, trčících ramínek atd.

Nejčastější otázka – co na sebe?

Na focení si stačí vzít 1 – 2 věci na převlečení. Oblečte se tak, abyste se cítili dobře. Při focení venku vypadá dobře barevné oblečení (případně džíny a tričko v barvě – bílá, modrá, růžová, fialová, hořčicová). Vyvarujte se křiklavých, neonových a pestrobarevných kombinací nebo velkým nápisům a obrázkům na oblečení. Na fotografiích vypadají dobře také doplňky.

Když se jdete fotit s dětmi, připravte se, že to bude náročné 🙂 Děti je třeba rozesmát, zpět posazovat, honit, povídat oblíbenou básničku, prostě cokoliv, co děti zaujme a vydrží chviličku v klidu. Já mám trpělivosti opravdu dost, takže se nebojte, určitě to zvládneme. Dobré je vzít i nějaký “úplatek” (gumový bonbónek, sušenku, křupku atd..) nebo oblíbenou hračku.

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Pro tisk fotek doporučuji firmu www.dastax.cz